MIĘŚNIOWO - POWIĘZIOWE

 

 rozluźnianie energetyczne 

 

 

Poprzez głęboki masaż mięśniowo powięziowy można dotrzeć do samego źródła napięć oraz bólu. Powięź to unerwiona i unaczyniona tkanka łączna, która oplata wszystkie części ciała. To ona nadaje naszemu ciału strukturę. Jeśli wyobrazimy sobie pomarańczę to biała błonka w niej, która nadaje formę temu owocu, będzie właśnie powięzią. Jest to sieć, która łączy wszystkie struktury w naszym ciele. Jeśli zamieszkują w niej napięcia, zaciska ona mięśnie, co prowadzi do bólu i niewygodny w ciele. Zdrowa powięź jest elastyczna i nawodniona. Z wiekiem - poprzez stres, złe odżywianie, niedostateczne nawodnienie organizmu oraz utrzymywanie niekorzystnej pozycji ciała - powięź sztywnieje. Przyczynia się to do mniejszej mobilności w ciele, bóli różnego rodzaju, zastygnięcia ciała w jakiejś formie np. garbienia się, zablokowania przepływu energii w ciele, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia oraz braku odczuwania własnego ciała.

 

Masaż ten charakteryzuje się głębokim, powolnym, pełnym obecności, rozluźniającym dotykiem. Mięśniowo powięziowe uwalnianie to połączenie głębokiej uważności oraz precyzji dotyku.

 

Masaż ten jest bardzo skuteczny przy dolegliwościach bólowych. Poprzez głęboką i powolną pracę w miejscu napięcia ból pomału „odpuszcza”.

Korzyści z masażu:

- zmniejszenie dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców, migreny, rwa kulszowa, napięcia w szyi, karku, barkach itp.,

- poprawa mobilności ciała,

- zwiększenie przepływu energii w ciele,

- wyciszenie umysłu,

- pogłębienie świadomości ciała i oddechu,

- głębokie rozluźnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MASAŻ LOMI LOMI NUI

Masaż Lomi Lomi Nui wywodzi się z Hawajów. Jest to swego rodzaju rytuał w trakcie którego osoba otulona dotykiem pełnym szacunku i uważności w atmosferze kojącej muzyki, świec i pięknych zapachów poddaję się uzdrowieniu ciała i ducha. Jako masażystka stwarzam odpowiednie warunki by osoba mogła odpuścić napięcia i skontaktować się głębiej z własnym ciałem. Wówczas często odpowiedzi przychodzą same i mądrość jaką każdy z nas w środku niesie może się ujawnić. Do masażu jak do rytuału można podejść z intencją. 

 

Masaż Lomi Lomi Nui wykonuje się przedramionami i dłońmi przy użyciu oleju. Charakterystyczne dla niego są długie, płynne ruchy oraz elementy rozciągające mięśnie wokół stawów barkowych, biodrowych i szyi. Osoba masująca porusza się wokół stołu tańcząc, co wzmacnia energetykę  masażu. 

 

 

 

MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH

 

To głęboko relaksujący zabieg, który porusza dobroczynną wibracją każdą komórkę organizmu. Dźwięki specjalnie wykonanych do zabiegu mis tybetańskich wprowadzają  ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. 

 

JAPOŃSKI MASAŻ TWARZY KOBIDO

Masaż ten nazywany jest "niechirurgicznym liftingiem twarzy". Daje efekt redukcji zmarszczek, liftingu oraz głębokiego relaksu.

 

 

535 318 279

 

 

tel.:  535 318 279

 

e-mail: kontakt@pelniazycia.eu

Created with Webwave CMS