MIĘŚNIOWO - POWIĘZIOWE

 

 rozluźnianie energetyczne (masaż MER)

 

 

Poprzez głęboki masaż powięzi oraz mięśni można dotrzeć do samego źródła napięć oraz bólu. Powięź to unerwiona i  unaczyniona tkanka łączna, która oplata wszystkie części ciała. To ona nadaje naszemu ciału strukturę. Jeśli wyobrazimy sobie pomarańczę to biała błonka w niej, która nadaje formę temu owocu, będzie właśnie powięzią. To ona łączy wszystkie struktury w naszym ciele w jedną formę. Jeśli zamieszkują w niej napięcia, zaciska ona mięśnie, co prowadzi do bólu i niewygodny w ciele. Zdrowa powięź jest elastyczna i nawodniona. Możemy wyobrazić sobie niemowlę, które cieszy się swoim ciałem, ma w nim pełną swobodę oraz mnóstwo energii, jego skóra jest mięciutka. Z wiekiem - poprzez stres, złe odżywianie, niedostateczne nawodnienie organizmu oraz utrzymywanie niekorzystnej pozycji ciała - powięź sztywnieje. Przyczynia się to do mniejszej mobilności w ciele, bóli różnego rodzaju, zastygnięcia ciała w jakiejś formie np. garbienia się, zablokowania przepływu energii w ciele, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia oraz braku odczuwania własnego ciała.

 

Masaż ten charakteryzuje się głębokim, powolnym, pełnym obecności, rozluźniającym dotykiem. Jest to holistyczny masaż, który łączy dwa poziomy doświadczania: ciało i emocje. Jest to masaż na poziomie fizycznym jednak, ponieważ ból jest powiązany z wypartymi uczuciami może się zdarzyć, że podczas masażu uwolnią się stłumione emocje.

 

Masaż MER to połączenie głębokiej uważności oraz precyzji dotyku. To powrót do domu, przyjemności bycia we własnym ciele. Gdy napięcia z powięzi odpuszczają energia w naszym ciele może krążyć swobodnie, dzięki czemu czujemy więcej radości i przepływu życia w sobie. Zaciśnięta powięź powoduje, że nie docierają do nas w danym miejscu bodźce czuciowe, zrelaksowana tkanka łączna wpływa na to, że czujemy bardziej swoje ciało, więc jest nam łatwiej się zrelaksować.

Masaż ten jest bardzo skuteczny przy dolegliwościach bólowych. Poprzez głęboką i powolną pracę w miejscu napięcia ból pomału „odpuszcza”.

Nie jest to zwykły masaż a raczej praca z ciałem w trakcie, której klient jest zaangażowany w to, co się dzieje na stole poprzez głębokie oddychanie oraz swoją świadomą obecność w trakcie masażu.

 

Korzyści z masażu:

- zmniejszenie dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców, migreny, rwa kulszowa, napięcia w szyi, karku, barkach itp.,

- poprawa mobilności ciała,

- zwiększenie przepływu energii w ciele,

- wyciszenie umysłu,

- pogłębienie świadomości ciała i oddechu,

- odczuwanie większej przyjemności z bycia we własnym ciele.

 

Więcej na temat masażu MER można znaleźć tutaj:

 

http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/milosc-obecnosc-technika

https://www.youtube.com/watch?v=bRSmm9u7mjk

 

 

 

 

 

 

MASAŻ LOMI LOMI NUI

Masaż Lomi Lomi Nui wywodzi się z Hawajów. Jest to swego rodzaju rytuał w trakcie którego osoba otulona dotykiem pełnym szacunku i uważności w atmosferze kojącej muzyki, świec i pięknych zapachów poddaję się uzdrowieniu ciała i ducha. Jako masażystka stwarzam odpowiednie warunki by osoba mogła odpuścić napięcia i skontaktować się głębiej z własnym ciałem. Wówczas często odpowiedzi przychodzą same i mądrość jaką każdy z nas w środku niesie może się ujawnić. Do masażu jak do rytuału można podejść z intencją. 

 

Masaż Lomi Lomi Nui wykonuje się przedramionami i dłońmi przy użyciu oleju. Charakterystyczne dla niego są długie, płynne ruchy oraz elementy rozciągające mięśnie wokół stawów barkowych, biodrowych i szyi. Osoba masująca porusza się wokół stołu tańcząc, co wzmacnia energetykę  masażu. 

 

MASAŻ TWARZY

 

Masaż ten to połączenie uwalniania powięziowego i relaksacyjnego masażu twarzy przy użyciu olejku. Głębokie uwolnienie napięć z twarzy, głowy, szyi i ramion powoduję bardzo przyjemne rozluźnienie, wyciszenie umysłu, twarz staję się bardziej promienna. Napięcia w głowie, za duża ilość myśli i ciągła kontrola powodują spięcia w całym ciele, odpuszczenie umysłu ma bardzo istotny wpływ na całe ciało.

 

 

tel.:  535 318 279

 

e-mail: kontakt@pelniazycia.eu

Created with Webwave CMS

535 318 279

Oddech, ciało, czucie, ta chwila... 

 

PEŁNIA ŻYCIA